S ředitelem OVVaT GŘ VS ČR

08.09.2023

Místopředsedkyni spolku Renatu Balcarovou a předsedu dr. Václava Mitáše přijal ředitel Odboru výkonu vazby a trestu Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR plk. PhDr. Pavel Horák, Ph.D. Nechceme se vlamovat do zavřených dveří nebo suplovat odborné zaměstnance, ale v rozhovoru s dr. Horákem jsme zjistili, že existuje prostor, kde můžeme být pomocí právě v práci s poměrně úzkou skupinou odsouzených k výjimečným a doživotním trestům odnětí svobody.

Členové výboru OIKIA měli příležitost panu řediteli prezentovat naše záměry a sdílet s ním, kde bychom mohli být odsouzeným i vězeňské službě skutečnou pomocí. Ve vřelé pracovní atmosféře jsme byli ujištěni, že můžeme nejen počítat s podporou pana ředitele, ale že má zájem o další setkávání i informace přímo z terénu. 

Není tajemstvím, že se s plukovníkem Horákem osobně známe poměrně dlouho a v minulosti jsme již měli příležitost na některých konkrétních projektech spolupracovat. Máme radost, že je na co navazovat a že tato kooperace může přinést dobré ovoce vězněným i zaměstnancům. 

Pavel Horák a Renata Balcarová
Pavel Horák a Renata Balcarová