Na pomezí Moravy a Slezska se rýsuje nová spolupráce

20.06.2024

Měli jsme jedinečnou příležitost prezentovat práci OIKIA v havířovském sboru Církve bratrské. Děkujeme za vřelé přijetí, rozhovory a také za finanční dar na podporu naší práce.

Do Havířova jsme jeli hledat spolupracovníky pro práci ve Věznici Karviná, kde se vytvořily skupiny odsouzených k doživotnímu trestu a také seniorních či nemocných vězňů ve věznici se zvýšenou ostrahou a vysokém stupni zabezpečení věznice s ostrahou. Naše prezentace však zaujala i mladé muže, zabývající se prací s dorostem a mládeží. V neděli se zdálo, že jim nebudeme mít co nabídnout. 

kostel Církve bratrské v Havířově
kostel Církve bratrské v Havířově

Změnilo se to však hned v pondělí po schůzce s novým ředitelem Věznice Heřmanice plk. PhDr. Pavlem Horákem, Ph.D. a jeho nabídce, aby se OIKIA pokusila o práci se skupinou mladistvých odsouzených. Původně se nám do toho tak docela nechtělo, ale tyhle věci do sebe prostě zapadly. A tak v nejbližších týdnech a měsících připravíme design této nové výzvy i zapojení našich nových spolupracovníků.

A když jsme se kolem Ostravy etablovali, připravujeme i organizaci svépomocní podpůrné skupiny pro blízké vězněných osob a také pro rodiny mladistvých odsouzených. Budeme hledat vhodné prostory i další dobrovolníky, abychom mohli na podzim začít. 

plk. PhDr. Pavel Horák, Ph.D., ředitel Věznice Heřmanice (idnes.cz)
plk. PhDr. Pavel Horák, Ph.D., ředitel Věznice Heřmanice (idnes.cz)

Máte blízkého ve vězení a potřebujete pomoci? 

Kontaktní formulář najdete na stránce našich projektů pro rodiny